VIII Edición 2024

Programa

Venres xii de xullo

Animación de rúa:
Charanga Sacacorchos / Batucada Lenha Verde / The Turres band
Ás 19:00 h | Rúas da vila
Gran Desfile Olímpico das ANPAS e Asociacións
Ás 20:30 h | Rúas da vila
Acendido da Chama Olímpica
Portadora da Chama: Ana Gómez
Ao rematar o Desfile Olímpico | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Pregón a cargo Claudio Giráldez, entrenador do R.C. Celta de Vigo
Ao rematar o acendido | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Concerto: Lucía Pérez
Ao rematar o pregón | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Sesión Dj
Ao rematar o concerto | Praza Arquitecto Antonio Palacios

Programa

Sábado xiii de xullo

Showcooking
Ás 11:00 h | Mercado de Abastos
Animación de rúa:
Charanga Vai de baile/ Charanga Anchoa / Batucada Os Vikingos
Ás 11:30 h | Rúas da vila
Gran Desfile Olímpico das ANPAS e Asociacións
Encabezado pola Garda Pretoriana
Ás 12:00 h | Rúas da vila
Destrone e secuestro do Alcalde polo Rei Castrexo
Ás 13:00 h | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Concerto: La Patrulla
Ao rematar o destrone e secuestro | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Xantar nas tabernas
Ás 14:00 h | Tabernas da vila
Animación de rúa:
Charanga Vai de baile/ Charanga Anchoa / Batucada Os Vikingos
Ás 19:00 h | Rúas da vila
Gladiator Kids
Ás 19:00 h | Praza 8 de Marzo
Olimpiadas Técnicas
Ás 19:00 h | Parque do Cristo
Exhibición de aves
Ás 19:30 h | Parque Infantil
Concerto: A Gramola Gominola
Ás 21:30 h | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Dj´s nas prazas
Desde as 22:30 h | Prazas da vila
Gran Queimada a cargo do Rei Panoramix e Dj Donper
Ás 23:30 h | Parque do Cristo

Programa

Domingo xiv de xullo

Probas Olímpicas
Ás 10:00 h | Parque do Cristo
Animación de rúa:
Charanga Vai de Baile / Charanga Anchoa
Batucada Os Queimatasas / Batucada Os Vikingos
Ás 11:30 h | Rúas da vila
Exhibición de aves
Ás 12:00 h | Parque Infantil
Concerto: Gin Toni´s
Ás 13:00 h | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Espectáculo infantil: Picadiscos MariFaltri

Rede de Dinamización Lingüistica

Ás 18:00 h (novo horario) | Barrio de San Bieito
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Gran festa Holigalia con Festicultores Troup

Nova incorporación ao programa

Ás 18:30 h (novo horario) | Rúa Domingo Bueno
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Teatro: Divertimento puerilis

Cía. Atrezo Teatro / Fontevella Teatro

Ás 19:00 h | Praza Arquitecto Antonio Palacios
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Xogos Populares
Ás 19:00 h | Rúas da vila
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Animación de rúa:
Charanga Imperiais / Charanga Noroeste
Batucada Os Queimatasas / Batucada Os Vikingos
Ás 19:30 h | Rúas da vila
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Concerto: A Roda
Ás 20:00 h | Rúas da vila
Adiado por previsión meteorolóxica adversa
(comunicarase nova data próximamente)
Entrega do Bastón de Mando
a cargo de Troula Animación co espectáculo “Errantes”
Ás 21:30 h | Praza Arquitecto Antonio Palacios

Civilizacións

Porrigalia

E ti, de quen vés sendo?